Back to Top

AKTUÁLNÍ NABÍDKA POUTÍ


TERMÍN POUTÍ V ROCE 2020


 

MILÍ POUTNÍCI!
BOHUŽEL Z DŮVODU EPIDEMIE COVID-19 A NÁSLEDNÝM PROZATÍM NE PŘÍLIŠ VSTŘÍCNÝM PODMÍNKÁM CESTOVÁNÍ JSME NUCENI SRPNOVOU POUŤ ZRUŠIT!
V PŘÍPADĚ PŘÍZNIVÉHO VÝVOJE SITUACE (MINIMUM RIZIKA NÁKAZY, OTEVŘENÉ HRANICE BEZ PODMÍNEK NEGATIVNÍCH TESTŮ ČI KARANTÉNY APOD.) BUDE MOŽNÉ PŘIPRAVIT POUŤ V PODZIMNÍM TERMÍNU.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.
ZA TÝM ZAJEDNAHLUBINU.CZ
Mgr. Barbora Němčáková09.-16.8.2020 MEDJUGORJE
= pouť za naše rodiny, slavnost Nanebevzetí Panny Marie, zastávka u moře

Téma pouti: za naše rodiny - je za co prosit a děkovat...

Termín:
09/8/2020 - 16/08/2020

Doprava:
klimatizovaným autobusem, odjezd tam v neděli 9.8.2020 v odpoledních hodinách (bude upřesněno),
příjezd zpět do ČR v neděli 16.8.2020 v poledne.

Nástupní místa:
Nástup do autobusu bude možný v těchto městech:
Svitavy
Olomouc
Zlín
Kroměříž
Vyškov
Brno
Konkrétní místo zastavení autobusu bude upředněno.

Ubytování:
ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v Penzionu Panna Maria Medjugorje (http://www.pannamaria-medjugorje.com/cz/).
V penzionu je dále k dispozici kuchyňka se základním vybavením, velká jídelna, hudební kout, venkovní posezení, malý vnější bazén aj.

Strava:
vlastní (k dispozici vybavená kuchyně) nebo možné objednat polopenzi v penzionu - doporučujeme
(polopenze: snídaně a obědy, strava je velice chutná a velké porce, součástí oběda i pitný režim a dezert)

Program:
Při cestě tam zastávka u moře na poutním místě Vepric (tzv. chorvatské Lurdy, mše sv.) spojená s koupáním.
V Medjugorje - společný výstup na kopce Podbrdo, Križevac, svědectví v komunitě Cenacolo, v Hradu u Nancy a Patricka, svědectví Gorana, Zahrada sv.Františka, mše svaté, adorace, svědectví vizionářů, Majčino selo aj.
Pouť doprovázívá kněz - zařizujeme.

Cena:
2.800,- doprava
55 euro ubytování (11 euro / os. / noc)
50 euro polopenze (pro ty, kdo si objednají, 3 eura snídaně + 7 euro oběd / os. / den)
2 eura poplatek farnosti za tlumočení

PŘIHLAŠOVÁNÍ SPUŠTĚNO...MÍSTA POUTÍ


 

Cestovní agentura zajišťuje dopravu či ubytování či program při poutích na různá poutní místa jak v České republice, tak v zahraničí. Jedná se o příležitostnou činnost, která je realizována nejen na základě poptávky konkrétních osob, společenství a farností, ale jsou také vypisovány termíny spoluorganizovaných poutí pro širokou veřejnost.


Nejčastějším místem pouti je Medjugorje v Bosně a Hercegovině. Dále je možné připravit pouť na další poutní místa jako Assisi, Řím, Czenstochova, Turzovka, Dechtice, u nás pak Sv. Hostýn, Sv. Kopeček, Velehrad, Králíky aj.MEDJUGORJE - POUTNÍ MÍSTOMedjugorje je poutní místo v Bosně a Hercegovině, kde se 24.6.1981 začala zjevovat Panna Maria šesti malým dětem. Od té doby se Medjugorje stala duchovním centrem světa, které každoročně navštíví staticíce poutníků z nejrůznějších států.MEDJUGORJE - PRAKTICKÉ INFORMACE

Medjugorje se nachází na jihu Evropy ve státě Bosna a Hercegovina, asi 30km od města Mostar.

Cesta tam i zpět je organizována přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Vyjíždí se v odpoledních hodinách, velká část cesty je tedy v noci. Kde je to možné, využíváme k jízdě dálnice, což je pohodlnější a klidnější. Jedná se asi o 1100 km v každém směru, což zabere asi 14h cesty autobusem (včetně povinných pauz). Proto je dobré se na tuto cestu připravit.


Každý poutník (včetně dětí) musí mít svůj vlastní platný cestovní pas, v akutním případě občanský průkaz.

Do autobusu doporučujeme si připravit menší příruční zavazadlo s nejnutnějšími věcmi na cestu (doklady, peníze, léky, baterku, jídlo a pití na celou cestu, polštářek pod hlavu, deku na přikrytí, papírové kapesníky, hygienické potřeby, na sebe pohodlný oděv a obuv), zbylé věci zabalit do většího zavazadla (doporučujeme kufr či cestovní taška, kvůli skladnosti), které bude po dobu cesty uloženo v zavazadlovém prostoru autobusu.


Dále je nutné mít ssebou mobil se sluchátky nebo malé rádio se sluchátky, pro příjem tlumočení večerního modlitebního programu. V letních měsících také plavky a ručník (zastávka u moře na koupání), opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Sluníčko bývá dost úporné.

Nezapomeňte také na Bibli, růženec, psací potřeby, deštník a pláštěnku (ta je vhodnější třeba při výstupech na kopce), podložku či stoličku na sezení (při frekventovanějších termínech - Mladifest, výročí zjevení apod.), láhev na pití, pohodlnou obuv, malý batůžek s kterým budete chodit na programy...


V případě vlastní stravy je nutné zvolit vhodné potraviny (spíše trvanlivé - sýry, salámy, polévky v sáčku, konzervy, sušenky, přesnídávky, kaše, rýži v sáčcích apod.). Na místě je možné koupit základní suroviny cenově srovnatelné, jako u nás. Pečivo je možné zakoupit v místní pekárně.


Opravdu doporučujeme vyřídit si cestovní pojištění. To si zajišťuje každý sám. V případě zdravotních potíží musíte ošetření zaplatit na místě v eurech, pojišťovna pak tyto náklady proplácí až zpětně.