Back to Top

AKTUÁLNÍ NABÍDKA POUTÍ


TERMÍN POUTÍ V ROCE 2019


 

23.-27.2.2019 JARNÍ ŘÍM
=uzavřená skupina, zajišťování programu


18.-24.8.2019 MEDJUGORJE
= klasická pouť, svátek Panny Marie královny, zastávka u moře (cena doprava 2700,-, poplatek farnosti 2 eura/osoba, ubytování 11 euro/noc)


25.-31.10.2019 MEDJUGORJE
= podzimní termín, klasická pouť (cena doprava 2700,-, poplatek farnosti 2 eura/osoba, ubytování 11 euro/noc)


PŘIHLAŠOVÁNÍ SPUŠTĚNO...MÍSTA POUTÍ


 

Cestovní agentura zajišťuje dopravu či ubytování či program při poutích na různá poutní místa jak v České republice, tak v zahraničí. Jedná se o příležitostnou činnost, která je realizována nejen na základě poptávky konkrétních osob, společenství a farností, ale jsou také vypisovány termíny spoluorganizovaných poutí pro širokou veřejnost.


Nejčastějším místem pouti je Medjugorje v Bosně a Hercegovině. Dále je možné připravit pouť na další poutní místa jako Assisi, Řím, Czenstochova, Turzovka, Dechtice, u nás pak Sv. Hostýn, Sv. Kopeček, Velehrad, Králíky aj.MEDJUGORJE - POUTNÍ MÍSTOMedjugorje je poutní místo v Bosně a Hercegovině, kde se 24.6.1981 začala zjevovat Panna Maria šesti malým dětem. Od té doby se Medjugorje stala duchovním centrem světa, které každoročně navštíví staticíce poutníků z nejrůznějších států.MEDJUGORJE - PRAKTICKÉ INFORMACE

Medjugorje se nachází na jihu Evropy ve státě Bosna a Hercegovina, asi 30km od města Mostar.

Cesta tam i zpět je organizována přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Vyjíždí se v odpoledních hodinách, velká část cesty je tedy v noci. Kde je to možné, využíváme k jízdě dálnice, což je pohodlnější a klidnější. Jedná se asi o 1100 km v každém směru, což zabere asi 14h cesty autobusem (včetně povinných pauz). Proto je dobré se na tuto cestu připravit.


Každý poutník (včetně dětí) musí mít svůj vlastní platný cestovní pas, v akutním případě občanský průkaz.

Do autobusu doporučujeme si připravit menší příruční zavazadlo s nejnutnějšími věcmi na cestu (doklady, peníze, léky, baterku, jídlo a pití na celou cestu, polštářek pod hlavu, deku na přikrytí, papírové kapesníky, hygienické potřeby, na sebe pohodlný oděv a obuv), zbylé věci zabalit do většího zavazadla (doporučujeme kufr či cestovní taška, kvůli skladnosti), které bude po dobu cesty uloženo v zavazadlovém prostoru autobusu.


Dále je nutné mít ssebou mobil se sluchátky nebo malé rádio se sluchátky, pro příjem tlumočení večerního modlitebního programu. V letních měsících také plavky a ručník (zastávka u moře na koupání), opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Sluníčko bývá dost úporné.

Nezapomeňte také na Bibli, růženec, psací potřeby, deštník a pláštěnku (ta je vhodnější třeba při výstupech na kopce), podložku či stoličku na sezení (při frekventovanějších termínech - Mladifest, výročí zjevení apod.), láhev na pití, pohodlnou obuv, malý batůžek s kterým budete chodit na programy...


V případě vlastní stravy je nutné zvolit vhodné potraviny (spíše trvanlivé - sýry, salámy, polévky v sáčku, konzervy, sušenky, přesnídávky, kaše, rýži v sáčcích apod.). Na místě je možné koupit základní suroviny cenově srovnatelné, jako u nás. Pečivo je možné zakoupit v místní pekárně.


Opravdu doporučujeme vyřídit si cestovní pojištění. To si zajišťuje každý sám. V případě zdravotních potíží musíte ošetření zaplatit na místě v eurech, pojišťovna pak tyto náklady proplácí až zpětně.